Muhsin Yazicioglu | SesliKadro sesli ve kameralı sohbetin öncüsü Sesli Chat, Sesli Sohbet, Eglenceli Site

Cuma , 26 Nisan 2019

ev » Kimdir O » Muhsin Yazicioglu

Muhsin Yazicioglu

Mart 28, 2014 9:20 pm by: Kategori: Kimdir O 1 Yorum A+ / A-

Ülkücü görüsün efsane liderlerinden birisidir merhum Muhsin Yazicioglu. 31 Aralik 1954 tarihinde, Halit Yazicioglu ve Fidan Yazicioglu´nun son cocuklari olarak Sivas´sin Sarikisla Köyünde Dünyaýa geldi.

 

Ilk ögretim ve orta okulu Sarikisla´da okuyan Muhsin Yazicioglu Ankara Üniversitesi Veterinerlik Bölümünü bitirdi.  Egitimin ardindan Gülüfer Yazicioglu ile tanisip Ankara´da Dünya evine girdi.

 

Ülkücü Hareket ile tanismasi 1968´li yillara rasladi. Sarikisla Ülkücü cematine katildi. Kisa bir zaman sonra cevresinde cok sayida hayran kitlesi topladi.

 

Ankaraýa yerlestikten sonra Ankara Ülkü Ocaklari Genel Baskan yardimciligi ve Genel baskanligi yapti.  1978 yilinda Ülkücü Genclik Hareketini baslatan kisilerden birisi oldu. Ülkücü Genclik derneginin kurucusu olma serefide onundu.  Bahceli evlerde yasanan olaylarla ve Kahraman Marasta´ki olaylarla suclandi. Ancak cikarildigi mahkemede sucsuz oldugu anlasilarak serbest birakildi.

 

Kendisini seveni kadar sevmeyenide vardi. Bir konusma icin gittigi Kahraman Maras´ta 25 Mart 2009 tarihinde daglik bir bölgede, kisin ortasinda Helekoperi Düstü. Reis ve yaninda ona refagat edenler sehit oldu.

 

Olayin ardindan cok ciddi spekülasyonlar yapildi. Kimileri suikast dedi, kimileride kaza dediler. Bilinen bir gercek vardi. O gercekte Reis ölmüstü.

 

Kisiligi ve davranislari ile Türk Gencligine örnek bir kisi idi.  Türkiye Cumhuriyeti Devletine ve Türk Milliyetciligine katkilarindan dolayi  kendisine minnettariz. Allah mekanini cenet etsin Reis.

Muhsin Yazicioglu Reviewed by on . Ülkücü görüsün efsane liderlerinden birisidir merhum Muhsin Yazicioglu. 31 Aralik 1954 tarihinde, Halit Yazicioglu ve Fidan Yazicioglu´nun son cocuklari olarak Ülkücü görüsün efsane liderlerinden birisidir merhum Muhsin Yazicioglu. 31 Aralik 1954 tarihinde, Halit Yazicioglu ve Fidan Yazicioglu´nun son cocuklari olarak Rating: 0

hakkında Akay

Akay
Bos verdin !! Bos verdim ...

Yorumlar (1)

  • Akay

    Akay

    Sonsuzlugun sahibine gittin Reis mekanin cennet olsun…

Yorum Yapmak ister misiniz?

scroll to top