Hüseyin Nihal ATSIZ | SesliKadro sesli ve kameralı sohbetin öncüsü Sesli Chat, Sesli Sohbet, Eglenceli Site

Çarşamba , 24 Nisan 2019

ev » Kimdir O » Hüseyin Nihal ATSIZ

Hüseyin Nihal ATSIZ

Ekim 19, 2013 2:23 pm by: Kategori: Kimdir O 1 Yorum A+ / A-

Hayatim´da tanidigim en büyük Türkcülerden birisidir Hüseyin Nihal Atsiz.  Atsiz  Ocak 1905 yilinda Istanbul Kadiköy´de Dünyaýa gelmistir. Babasi Denizci yüzbasi Mehmet Nail bey dir.  Annesi ise Deniz Yarbayi Osman Fevzi beyin kizi Fatma Zehra hanimdir.

Ideolejisi Tam Milliyetci bir türk devletinin olusmasi yönündedir.  Yakin tarihimize imzasini atmis bir kisidir. 1975 yilinda vefat eden Atsiz. Bir cok olusumda Milliyetci camiya adina ciddi calismalar etmis, bu calismalarda dahi kisiligi ile her zaman öne cikmistir.

Askeri Akademide egitimine basladi. Türkcülük hareketlerinin basini ceken kisilerden birisi idi. Askeri Akademide Türkcülük karsiti fikirleri olan bir Bagdat´li arap bir teymene selam vermedigi gerekcesi ile ordudan atildi.

Aslen Gümüshanelidir Atsiz.  Fakat memleketini Istanbul kadar iyi bilmez. Gencliginin en güzel yillari Istanbulda gecmistir. Milliyetci, Ülkücü hareketin Türkiye´de bir sifat almasina en büyük katkilari saglayan kisilerin basinda gelmektedir.

Büyük Türkcü ve Ülkücü Hüseyin Nihal Atsiz gibi büyüklerimize Allahtan rahmet diliorum. Allah sizlerden razi olsun. Mekaniniz cennet olsun insallah..

 

Hüseyin Nihal ATSIZ Reviewed by on . Hayatim´da tanidigim en büyük Türkcülerden birisidir Hüseyin Nihal Atsiz.  Atsiz  Ocak 1905 yilinda Istanbul Kadiköy´de Dünyaýa gelmistir. Babasi Denizci yüzbas Hayatim´da tanidigim en büyük Türkcülerden birisidir Hüseyin Nihal Atsiz.  Atsiz  Ocak 1905 yilinda Istanbul Kadiköy´de Dünyaýa gelmistir. Babasi Denizci yüzbas Rating: 0

hakkında Akay

Akay
Bos verdin !! Bos verdim ...

Yorumlar (1)

  • Akay

    Akay

    Mekanin cennet olsun Reis..

Yorum Yapmak ister misiniz?

scroll to top