Sevmek mi Sevilmek mi ? | SesliKadro sesli ve kameralı sohbetin öncüsü Sesli Chat, Sesli Sohbet, Eglenceli Site

Cuma , 26 Nisan 2019

ev » Hayata Dair » Sevmek mi Sevilmek mi ?

Sevmek mi Sevilmek mi ?

All you need is love

 

Size biri sorsa ve dese ki Sevmek mi Sevilmek mi? Bana göre yaşadığım tecrübeyi de göz önünde bulundurursak kesinlikle bundan sonra hayat felsefem sevilmekten yana annemin de dediği gibi seni seveni sev yavrum..:)

 

Gerçi kişiye göre değişir sevmek mi sevilmek mi örnek vermek gerekirse Fuzuliye sormuşlar sevmek mi daha güzeldir sevilmek mi ? Sevmek yanıtı vermişler.Çünkü sevildiğinden hiçbir zaman emin olamazsın. Sevmek yada sevilmek hiç fark etmez  insanoğlu hatta dünyadaki tüm nefes alıp veren canlılar sevmeye ve sevilmeye muhtaçtır.Düşünsenize sevildiğiniz yada sevdiğiniz zaman insan hayata daha bir farklı bakıyor ve daha mutlu olabiliyor.Geleceği ile ilgili daha güzel hayaller kurup plan yapabiliyor.Tabii bunun kıymetini bilmek lazım….

 

 

 

İnsan sevdiği an karşısındaki insanı kimseye değişmediğini, onsuz hayatın bir anlamı olmadığını her şeyin onla  başlayıp onla sonlanmasını istiyor.Tarif edemiyeceği duygular içerisine giriyor. 40 yaşındaki adam 4 yaşındaki çocuk gibi içi kıpır kıpır oluyor bizlerin diyişiyle içinde kelebekler uçuşuyor insanın.”Sevilmek yaraları iyileştirir. Sevmek bizi mutlu kılıyor.Peki hayatımızda biri varken yani severken ve sevilirken olur da aksilik çıkıp ayrılırsak daha 1 gün önce onsuz yapamam dediğimiz kişi yanımızda yokken onsuz nasıl yaşıyabiliyoruz. O kişi hayatımızda olmadan yaşamaya alışıyoruz.Yoksa şu meşhur serotonin (mutluluk hormonu) bize yapmış olduğu oyun mudur?   Sizce…Ben bu sorunun cevabını bulamadım umarım sizlerden cevabı bulan olur da bizimle paylaşır.

 

 

Sevmek yada sevilmek fark etmez doğru zamanda doğru mekanda doğru insanla başlamalı.Eğer ki şanslıysanız bu zincirleme bozulmazsa çok mutlu olacağınıza inanıyorum ve umud ediyorum.Şansız olursanız hele ki o zincirleme de doğru insan olmazsa vay halinize:)

Çünkü insan mekanı zamanı değiştirebilir ama karşısındaki insanın kişiliğini duygularını değiştiremez.İnsanoğlu sırf aşık olmak için sevmek için sevmemeli yoksa karşınızdaki insan çok farklı duygular içerisinde olup hiç anlam veremediğiniz ve fark etmediğiniz bu durumda onu çok kırabilirsiniz.

 

 

 

Sevmek sadece sevgiliye duyulan sevgi değildir.Anneye; babaya; Allah’a duyulan sevgide vardır.Kim için olursa olsun ne sebeple olursa olsun sevdiğiniz zaman tam anlamıyla gerçekçiliginizle tamamen şeffaf olarak sevin dürüst olup tüm duygularınızı dile getirdiğinizde herşey daha güzel olucaktır.

Allah herkese Mecnun’un Leyla’ya baktığı gözlerle sevilmeyi nasip etsin.

 

Yazımı şu cümlelerle tamamlamak istiyorum.

Ahmet Batman’ın da dediği gibi

Sabah uykusu kadar sevebileceği biri lazım insana

Sen gibi; Senin gibi; Birazda sana benzeyen…..

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sevmek mi Sevilmek mi ? Reviewed by on . All you need is love   Size biri sorsa ve dese ki Sevmek mi Sevilmek mi? Bana göre yaşadığım tecrübeyi de göz önünde bulundurursak kesinlikle bundan sonra All you need is love   Size biri sorsa ve dese ki Sevmek mi Sevilmek mi? Bana göre yaşadığım tecrübeyi de göz önünde bulundurursak kesinlikle bundan sonra Rating:
scroll to top