Güzellik bakmayı bilen gözdedir sevgilim........ | SesliKadro sesli ve kameralı sohbetin öncüsü Sesli Chat, Sesli Sohbet, Eglenceli Site

Cuma , 26 Nisan 2019

ev » Hayata Dair » Bukre….

Bukre….

Güzellik bakmayı bilen gözdedir sevgilim……..

 

 

Yazıma kitaptan bir cümle ile başladım.Kitap okumayı hiç sevmeyen bir insan bile bu kitabı okudu.En çok satanlar arasında hemen yerini aldı.Özellikle sosyal medya da çok büyük yankı uyandırdı ve herkesin dikkatini çekti.Neredeyse okumayanı dövecekler 🙂

 

 

 

Kahraman Tazeoglu Bukre adlı kitabında diğer kitaplarında da olduğu gibi kendi has uslubu ile dile getirmiştir.Yalnız kitabı okuyanlar topluluk olarak 2 ye ayrıldılar ya deli gibi çok sevip hatta tekrar okumak isteyenler yada diğer tarafta  kitabı ergen kitabı olarak görüp hiç sevmeyenler okumayı yarıda kesenler ama genelde çoğunluk olan topluluk benimde düşündüğüm gibi mükemmel bir kitap aslında kitabı okurken sevip yada sevmemeniz o anki ruh halinize de bağlı.

 

 

 

Ben kitabı okurken sevdiğim cümlelerin altını çizerim.Şuan kitaplığım da olan Bukre’yi görseniz şok olursunuz neredeyse her sayfada altı çizili cümleler var.Çünkü kitabın her cümlesinde işte beni anlatan cümle dediğimizde diğer cümleyi okuduğumuzda o cümleden de kendimize bir pay anlam çıkarıyoruz.Ben bu yüzden kitabı 1 günde bitirdi.Şu son sayfayı da okuyup bırakıcam dedikçe sanki kitap beni bırakmak istemiyordu.

 

 

Kitabın ismi olan Bukre ne anlama geliyor diye merak edip araştırdığım da Osmanlıca’da “Sabah vakti”anlamına geliyormuş.Kitabı okuyanlar kendi hayatınızda eskiden yaşadığınız yada  o an yaşadığınız aşk acıları ve güzelliklerini buluyor.Kesinlikle kendinizden bir şeyler buluyorsunuz.

 

 

Kitaptan bahsedicek olursak Bukre adlı bir kızın aşk,sevgi,aldatma,sitem,hayal kırıklığı,dostluk ile verdiği mücadeleyi ve yaşadığı sıkıntıları anlatıyor.Sevgilisine yaptığı mücadele fedakarlık göz ardı edilecek başarı değildi.Aslında kitap sizi yeri geldiğinde ağlatacak yeri geldiğinde kahkahalar attıracak.Her ne kadar konusu itibarı ile çok sıra dışı hayran bırakmasa da ama kitap okumaya değer bence. Yazarın anlatım uslübu o duygu yoğunluğunu içinizde hissettiriyor.

 

 

 

Pek fazlada kitaptan bahsetmek istemiyorum okumayanlar okumak isteyen olur diye.Kitapta en çok hoşuma konu Bukre ve Selim’in dostluğu öyle güzel dostlukları var ki insan hayran kalıp acaba sadece kitaplar damı olur böyle olur güzel dostluklar diye düşündürüyor.Gerçi sonunda Bukre ve selim evleniyorlar Allah herkese öyle samimi içten sıcak sevgi nasip etsin.

 

Kitaptan size alıntı bir kısmını paylaşmak istiyorum ama hangisini yazıyım diye karar veremiyorum.Sanırım en iyisi alttaki şu cümleler.

 

 

 

“Öyle bir kederdi ki yokluğun;kendi yaramı bile tanıyamadım.Soruyorum sana;içinden atamadığın hangi aşkın artığıydım.Kimin intikamı benden alındı?Ömrümün kaçıncı aşkında bana gelmiştin ve hangi durakta inecektin?Ellerin bendeyken kalbin kimdeydi?

 

 

Bukre çok acı çekti yaralandı,aldatıldı ama sonunda gerçek aşkını ve mutluluğunu buldu.Umarım bizlerde aşkı bulamayan topluluk olarak 🙂 gerçek aşkı sevgiyi bulur ve en az Bukre kadar mutlu olmak dileğiyle..

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bukre…. Reviewed by on . Güzellik bakmayı bilen gözdedir sevgilim........     Yazıma kitaptan bir cümle ile başladım.Kitap okumayı hiç sevmeyen bir insan bile bu kitabı okudu. Güzellik bakmayı bilen gözdedir sevgilim........     Yazıma kitaptan bir cümle ile başladım.Kitap okumayı hiç sevmeyen bir insan bile bu kitabı okudu. Rating:
scroll to top