Üc AyLar Bugün BasLadi | SesliKadro sesli ve kameralı sohbetin öncüsü

Çarşamba , 24 Nisan 2019

ev » Genel Haber » Üc AyLar Bugün BasLadi

Üc AyLar Bugün BasLadi

Hicri takvim ile Recep ayinin ilk günü bugün. Miladi takvime göre bu yil, 11 mayis günü.

Dualariniz , ibadetiniz ve hayriniz bol olsun. Dularinizin da kabul olacak dualardan olsun.

Hadislere dayanarak, peygamber efendimizin sünnetlerinin isiginda ibadet etmeyi nasip etsin. Bu hadislerden biri de, kim abdestini usulune uygun güzel bir sekilde alirsa ve namazlarini vaktinde kilarsa, rukusunu, secdesini, hususunu tam yaparsa, onun magfiret edilmesi sözü vardir.

Bes gece vardir. Bu gecelerde yapilan dualar dergahtan geri dönmez. Bu geceler, Recep ayinin ilk gecesidir. Ki bu geceye denk geliyor. Cok kiymetli bir gecedir.

Bu gece dualar makbuldür.

Saban ayinin yarisi gecesi, ortasindaki gece de Berat gecesidir. Saban ayinin 14 ünü 15 ine baglayan gecedir ve kandil olarak kutlanir. Regaip kandili de Recep ayinin ilk cuma gecesidir.

Müslüman olan kimseler ileriye dönük iyi niyetlerde bulunmalidir. O vakit geldiginde yapmayi unutsalar bile, sadece niyet etmis olmalari bile sevap kazandirir.

Dualarin kabul oldugu diger bir vakit de, cuma aksamlaridir. Yani, persembe aksam ezani okununca, cuma gecesi baslamis olur.

Ramazan ayi da üc aylarin sonuncusudur. Ramazan ayinda da Kadir gecesi gizlidir. Bu gecede de edilen dualar geri dönmez. Ramazan Bayramindan bir gün önce de, ayni sekilde, yani orucun bitmesi , son iftarin yapildigi günün gecesinde edilen dualar da makbuldur. Bayram gecesi, kurban bayrami icin de gecerlidir.

Üc aylar, ibadet icin tesvik edici ödülleri bol bir zamandir. Sadece üc aylarda yapilmasi gerekir denemez ama, özel zamanlardandir. Allah hayirlarinizi kabul etsin.

 

Üc AyLar Bugün BasLadi Reviewed by on . Hicri takvim ile Recep ayinin ilk günü bugün. Miladi takvime göre bu yil, 11 mayis günü. Dualariniz , ibadetiniz ve hayriniz bol olsun. Dularinizin da kabul ola Hicri takvim ile Recep ayinin ilk günü bugün. Miladi takvime göre bu yil, 11 mayis günü. Dualariniz , ibadetiniz ve hayriniz bol olsun. Dularinizin da kabul ola Rating:
scroll to top