Tekke ve zaviyelerin kapatilmasi | SesliKadro sesli ve kameralı sohbetin öncüsü Sesli Chat, Sesli Sohbet, Eglenceli Site

Çarşamba , 24 Nisan 2019

ev » Genel Haber » Tekke ve zaviyelerin kapatilmasi

Tekke ve zaviyelerin kapatilmasi

Gecmis Tarihimize söle bir göz atalim istedim gecenin bu gec saatlerin´de. Türkiye Cumhuriyeti´nin Meclisi´nin yillar evel 30.11.1925´te Aldigi bir karar gözüme carpti. Bu karar Türk Ulusun´da Devrimlerin baslicalarin´dan birisi idi. Tekke ve zaviyelerin kapatilmasina iliskin bir karardi. Zamanin Meclis komisyonunda yapilan görüsmelerin ardindan, Türkiye´de ki Tüm Tekke ve Zaviyeler teker teker kapatilmisti.

Peki Neden kapatilmislardi?: Kanun 30.11.1925´te alinan kesin karar ile yürürlüge girerken Ülkemiz sinirlari icinde, Din istismari eden kurum ve kuruluslar tesbit edildiler. Bu kuruluslar Dini kötü maksatlarinca kullanip insanlarin akillarina ve fikirlerine hükmediyorlardi. Bu sebepten dolayi,Tehlikeli olarak görülen, Tüm Zafiye ve Tekkeler birer ikiser kapatildilar.

Ülkemiz sinirlari icinde Laik Cumhuriyetimiz icin tehlike olarak görülen hala cok sayida Tekke ve Zaviye bulunmaktadirlar. Bunlarin hepsi´de iligal yöntemlerle barinmaktadirlar. Ve TSK´nin Terör örgütü Listesinde yer almaktadirlar. Ülkemizin Anayasal Düzeni Bozmaya yönelik olarak kurulan ve Anayasal düzene karsi fikirler ile kurulmus, her kurum bir tehlike unsurudur. Ve Terör Örgütü niteligi tasiyan listelerde yer almaktadirlar.

Mevcut Cumhuriyetimize karsi olan her türlü faliyete en sert tepki, Ülkemizin Ve Laik Cumhuriyetin, Türk Halkinín Korucusu olan TSK vermekte idi. Simdilerde TSK Sadece susmayi tercih eden bir kurum haline geldi. Bunun sebebi ise, Su an iktitardaki Hükümettir.

Inaniyorum Ki Gercek Vatansever Laik Cumhuriyetimizin Savunucusu yüzlerce Vatansever var hala. Gec olmadan uyan..Ey Türk Halki…

Tekke ve zaviyelerin kapatilmasi Reviewed by on . Gecmis Tarihimize söle bir göz atalim istedim gecenin bu gec saatlerin´de. Türkiye Cumhuriyeti´nin Meclisi´nin yillar evel 30.11.1925´te Aldigi bir karar gözüme Gecmis Tarihimize söle bir göz atalim istedim gecenin bu gec saatlerin´de. Türkiye Cumhuriyeti´nin Meclisi´nin yillar evel 30.11.1925´te Aldigi bir karar gözüme Rating:
scroll to top