Dün gece bir günes dogmustu | SesliKadro sesli ve kameralı sohbetin öncüsü Sesli Chat, Sesli Sohbet, Eglenceli Site

Çarşamba , 24 Nisan 2019

ev » Genel Haber » Dün gece bir günes dogmustu

Dün gece bir günes dogmustu

Bundan 1443 yil evvel bir günes dogdu. O günes Muhammed Mustafa S.V.S di. Bizlere son hak dini olan islami getiren Allahin resulu idi o.  Gönüllerimizin sultani efendimizdi o. Yasami boyunca ümmetine islam dininin nekadar güzel ve ahlak sahibi bir din oldugunu anlatmaya calisti.  Bir cok eziyetler gördü. Bikmadi, usanmadi, yilmadi, o hep ümmeti icin mücadele etti.

 

 

Iste Miladi tarihe göre 571 yilinda pazari pazartesiye baglayan gece Allahin resulu Muhammed Mustafa S.V.S  Dünyaýa geldi.  Dün aksami müslüman alemi onun Dünyaýa gelisinin 1443.cü senesinde dualar esliginde andilar. Dün aksam müminler tek bir yürek olup onun icin Allaha dua ettiler.

 

 

Peygamber efendimiz Muhammed Mustafa S.V.S ´min dogdugu gecenin adinada Mevlid kandili adi verilmisti.  Efendimiz dogduktan sonra bir melek gelip kanadi ile ona ” Allahümme Salli Ale Seyyidine Muhammed ” demisti. Mevlid gecelerinde sembolik olarak melegin onun sirtini sivazlayisi canlandirilir. Dualar esliginde Mevlid esnasinda herkes ayaga kalkar ve önünde bulunan cematen birisinin sirtini sivazlar. Bu sekilde o an canlandirilmis olur.

 

Islam dininin kurucusu ve Müslümanligi bizlere getiren Efendimizin dogum günü anisina Dün Aksam yapilan ibadetleriniz kabul olsun.

 

Mevlid Kandiliniz Mubarek olsun.

Dün gece bir günes dogmustu Reviewed by on . Bundan 1443 yil evvel bir günes dogdu. O günes Muhammed Mustafa S.V.S di. Bizlere son hak dini olan islami getiren Allahin resulu idi o.  Gönüllerimizin sultani Bundan 1443 yil evvel bir günes dogdu. O günes Muhammed Mustafa S.V.S di. Bizlere son hak dini olan islami getiren Allahin resulu idi o.  Gönüllerimizin sultani Rating:
scroll to top