Bugün Anneler Günü | SesliKadro sesli ve kameralı sohbetin öncüsü

Cuma , 26 Nisan 2019

ev » Genel Haber » Bugün Anneler Günü

Bugün Anneler Günü

Tüm annelerin anneler günü kutlu olsun.

Tüm dogada, insanlar disindaki canlilarda da annelik duygusunun bir esi benzeri olmadigini biliyoruz. Hayvanlar aleminde dahi, anneligin nasil birsey oldugunu, bu duygunun ne kadar kuvvetli oldugunu gözlemleyebiliyoruz.

Bir ahtapotun, yavrulari yumurtadan cikana kadar , yuvasindan hic ayrilmadigini, avlanmak-beslenmek icin bile yumurtalarini terketmedigini biliyor musunuz ? Acliga dayanamayacak hale geldiginde ise, kollarindan birkacini yiyerek hayatta kaliyor. Hayata tutunma sebebi ise, yavrularinin güven icinde yumurtalarindan ciktigini görmek.

Bu sürec sonunda ise hayatlarini kaybediyorlar.

Buna benzer bircok örnek verilebilir. Benzersiz fedakarliklarin annelik duygusu sebebi ile yapildigini görmek de, ilham ve hayret verici.

Ve iste bizim icin, annelerimizi hatirlamak ve kiymetleri üzerinde düsünmek icin özel bir gün. Ne yazik ki, bazi annelerin cocuklarina , örnek hayvanlar kadar bile sahip cikmadiklari örneklerine raslandigi gibi, bakim sirasi anne-babaya geldiginde , bu siradan kacmak isteyen evlatlari de görüyoruz.

Dinimizce anne kutsaldir. Kutsalligi, Cennet analarin ayaklari altindadir, sözü ile de mühürlenmistir. Annenin evladina gösterdigi sabir , sevkat ve özveriyi baska biryerde , baska bir kimsede bulmak imkansizdir.

Anneler günü, modern anlamda Amerika’da 1914 yilindan beri kutlansa da, kökeni mitolojik caglara kadar dayaniyor. Yunan mitolojisinde ve Sümerlerde anneler günün bahar aylarinda kutlanildigina dair izler var.

Dogurganligin arttigi bahar aylarinda, farkli kültürlerde farkli sekillerde kutlanan bugün, hepimize hayir getirsin, yanlis yapanlarin hatalarindan dönmelerine vesile olsun, annesinin rizasini alanlarin, hos davrananlarin bu isleri daim olsun.

Ah.. Veysel Karani..!! Seni anmadan, anneler gününden bahsetmek, anneye duyulan sevgi ve sorumluluk hislerinden bahsetmek.. Ordan burdan konusmaya benzer.

Bugün Anneler Günü Reviewed by on . Tüm annelerin anneler günü kutlu olsun. Tüm dogada, insanlar disindaki canlilarda da annelik duygusunun bir esi benzeri olmadigini biliyoruz. Hayvanlar aleminde Tüm annelerin anneler günü kutlu olsun. Tüm dogada, insanlar disindaki canlilarda da annelik duygusunun bir esi benzeri olmadigini biliyoruz. Hayvanlar aleminde Rating:
scroll to top