Bu Gün Almanya´da secimler yapiliyor | SesliKadro sesli ve kameralı sohbetin öncüsü Sesli Chat, Sesli Sohbet, Eglenceli Site

Çarşamba , 24 Nisan 2019

ev » Genel Haber » Bu Gün Almanya´da secimler yapiliyor

Bu Gün Almanya´da secimler yapiliyor

Bu gün 22 Eylül ve Almanya´da genel secimleri yapilacak. Alman parlementerler yaklasik olarak 5.8 milyonu asan göcmenlerin oylarini alabilmek icin büyük bir caba harciyorlar.  Bu göcmenler hepside Alman vatandasi ve secme hakkina sahipler. Buda ciddi bir potansiel olarak göze batiyor.

Alman CDU partisi genel baskani ve Basbakan Merkel Göcmenlere daha fazla sosyal hak sözü verirken, issizlik konusunda da daha aktif adimlarin atilacaginin sözünü verdi.

Almanlarin bir baska partisi SPD sözcüsü ise, Almanya´da yasayan yabancilara cifte vatandaslik hakki kazandirmak icin caba sarf edeceklerini vurguladi.

Bu secimlerin kazanani Almanya´da yasayan halk olmasini nemenni ediyoruz. Bizlerde burda Gurbetci ve göcmen statüsündeyiz. Almanya´da yasayan her Alman gibi vergimizi veriyoruz. Bir tek secme ve secilme hakkindan mahrumuz.

Almanya´da yasayan göcmenlerin  en büyük sikintilarindan biriside, ikici sinif vatandas gözü ile bakiliyor olmasi. Bizim istedigimiz, her Alman gibi vergisini veren, üzerine düsen her sorumlulugu yerine getiren kisiler olarak, daha fazla sosyal haklardan yararlanmak.

Umarim bu sorunlarimiza deginecek olan duyarli parlementerler vardir. Burdaki yabancilari kendi vatandaslarinda ayri görmemeleri en büyük temennimiz ve arzumuzdur.

Bu Gün Almanya´da secimler yapiliyor Reviewed by on . Bu gün 22 Eylül ve Almanya´da genel secimleri yapilacak. Alman parlementerler yaklasik olarak 5.8 milyonu asan göcmenlerin oylarini alabilmek icin büyük bir cab Bu gün 22 Eylül ve Almanya´da genel secimleri yapilacak. Alman parlementerler yaklasik olarak 5.8 milyonu asan göcmenlerin oylarini alabilmek icin büyük bir cab Rating:
scroll to top