18 Mart Sehitleri Anma ve Canakkale Zaferi Günü | SesliKadro sesli ve kameralı sohbetin öncüsü

Cuma , 26 Nisan 2019

ev » Genel Haber » 18 Mart Sehitleri Anma ve Canakkale Zaferi Günü

18 Mart Sehitleri Anma ve Canakkale Zaferi Günü

Bugün 18 Mart. Bundan 97 yil önce kahraman askerlerimiz Canakkale’de o güne kadar görülmemis bir strateji ve kararlilikla savasmis, kesin bir zafer ile de savasi kazanmistir.
Tüm sehitlerimizin ruhu sad olsun, bizler sonsuz tesekkürlerimizi sunuyoruz.
Canakkale sehitliginde düzenlenen törenler de günün anlam ve önemi vurgulandi. Canakkale Savasi’nda cok fazla kan döküldü, Kurtulus Savasi’nin kaderi degisti..
Duygusal olmayanlarin da gözlerinin dolacagi, hatta aglayacagi bir cok mektup ve hikaye arsivlerimizde mevcut. Beni asil üzen sey ise, sokak anketlerinde sorulan ”Canakkale Zaferi’nin tarihi nedir ? ” sorusuna verilen, daha dogrusu verilemeyen cevap oldu.
Biz cok yeni bir ülkeyiz, gecmisimiz cok taze.. Cok genc bir devletiz.. Gel gör ki, henüz 100 yil bile olmadan bizim icin hayati önem tasiyan olaylari, mücadeleleri unutuyoruz.
Milli birlik ve beraberlik ilkesinde sikinti var demek ki.. Bunun aslinda okullarla da alakasi yok, sistemle de. Simdi kim diyebilir bu tarih hakkinda hicbirsey duymadim veya görmedim diye ?
Milli bilinc eksikligi, yapay medya gündemleriyle dolu yapay beyinlerimiz.. o kadar gereksiz seyle doluyor ki kafamiz bize ait olanlari yerlestirecek yer kalmiyor.
Bu arada.. Tarihi sorduk ya.. Cevabi da söyleyelim. 18 Mart 1915.

18 Mart Sehitleri Anma ve Canakkale Zaferi Günü Reviewed by on . Bugün 18 Mart. Bundan 97 yil önce kahraman askerlerimiz Canakkale'de o güne kadar görülmemis bir strateji ve kararlilikla savasmis, kesin bir zafer ile de savas Bugün 18 Mart. Bundan 97 yil önce kahraman askerlerimiz Canakkale'de o güne kadar görülmemis bir strateji ve kararlilikla savasmis, kesin bir zafer ile de savas Rating:
scroll to top